Stomil Olsztyn przegrał z Odrą Opole 1:2

W 26. kolejce Fortuna 1. Ligi Stomil Olsztyn przegrał 1:2 z Odrą Opole. Jedyną bramkę dla “Dumy Warmii” zdobył Merveille Fundambu.

Z pewnością debiut trenera Piotra Jacka nie zostanie miło zapamiętany, bowiem Stomil przegrał spotkanie 1:2 i utrudnił sobie walkę o utrzymanie.

Mimo że Stomil naciskał od pierwszego gwizdka, to goście otworzyli wynik meczu, bramkę na 0:1 zdobył Łukasz Kędziora. Gospodarze wciąż atakowali, ale nie udało im się zmienić wyniku i na przerwę “Duma Warmii” schodziła z niekorzystnym rezultatem.

W drugiej części spotkania obrazy gry nie zmienił się, wciąż atakowali zawodnicy olsztyńskiej drużyny. Jednak kolejną bramkę zdobyła Odra Opole, a konkretniej Dawid Czapliński, do zakończenia spotkania pozostawało tylko 30 minut. Kontaktową i jak się później okazało – honorową bramkę dla “biało-niebieskich” zdobył Merveille Fundambu. To oznacza, że Stomil Olsztyn kończy mecz z zerowym dorobkiem punktowym.

Skład Stomilu: 25. Tobiasz Kacper, 3. Remisz Rafał, 8. Spychała Maciej, 10. Żwir Karol, 11. Sobol Hubert (M. Fundambu 46′), 13. Moneta Łukasz, 14. Szabaciuk Filip (M. Dampc 64′), 22. Bwanga Jonathan Simba, 41. Lafrance Kevin, 44. Toporkiewicz Krzysztof (F. Wójcik 46′), 77. Mikita Patryk (J. Tecław 75′).

Skład Odry: 90. Sapielak Bartosz, 2. Żemło Piotr, 4. Kędziora Łukasz, 5. Niziołek Rafał (M. Pawlik 83′), 9. Miknic Tomas (M. Spychała 72′), 11. Czapliński Dawid (A. Piech 83′), 15. Kostrzycki Konrad, 17. Marzec Mateusz (C. Sauczek 90′), 47. Klimek Antoni (M. Tkocz 72′), 66. Trojak Miłosz, 94. Nowak Konrad.

Żółte kartki dla Stomilu: Maciej Spychała 23′, Krzysztof Toporkiewicz 24′, Kevin Lafrance 31′, Maciej Spychała 70′ (druga żółta kartka), Karol Żwir 80′.

Żółte kartki dla Odry: Piotr Żemło 38′, Miłosz Trojak 49′, Tomas Mikinic 63′, Łukasz Kędziora 68′, Konrad Kostrzycki 76′, Mateusz Marzec 84′.