Policjanci powstrzymali 36-latka, który chciał powiesić się na wiadukcie kolejowym w Olsztynie. Mężczyzna trafił do szpitala. W tym miejscu bardzo często dochodzi do podobnych dramatów, a niektóre kończą się niestety tragicznie.
Tym razem błyskawicznie podjęta interwencja olsztyńskich policjantów pozwoliła uniknąć tragedii. Funkcjonariusze w ostatnim momencie uratowali 36-latka, który próbował skoczyć z wiaduktu. Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę. Funkcjonariusze z olsztyńskiego oddziału prewencji podczas patrolu zauważyli mężczyznę opartego o barierki wiaduktu.
– Sytuacja była dodatkowo niebezpieczna, ponieważ desperat miał założoną na szyi pętlę przytwierdzoną do barierki – relacjonuje Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
Na olsztyńskim wiadukcie często dochodzi o aktów desperackich
Policjanci natychmiast przystąpili do działania. – Funkcjonariusze w ostatniej chwili ściągnęli 36-latka z barierki, a następnie przenieśli go w bezpieczne miejsce. Mężczyzna ostatecznie trafił do szpitala, w którym otrzymał specjalistyczną pomoc – dodaje Andrzej Jurkun.
Na olsztyńskim wiadukcie bardzo często dochodzi do podobnych dramatów. Niektóre zdarzenia kończą się niestety tragicznie. Tak było w kwietniu tego roku. Spacerujący z psem mężczyzna zauważył młodą kobietę, wchodzącą nasypem na wiadukt. Udało mu się ją zawrócić, lecz po jakimś czasie kobieta podjęła ponowną próbę.
Świadek, który wracał tą samą trasą, zauważył to i wbiegł na nasyp za kobietą. Ta jednak bez namysłu przeszła przez barierkę i rzuciła się do rzeki. Zginęła na miejscu. Dramatyczne sceny na olsztyńskim wiadukcie rozgrały się również w ubiegłoroczne wakacje. 36-latek chciał targnąć się na swoje życie. Na miejsce przyjechał negocjator i po kilku godzinach na szczęście odwiódł mężczyznę od desperackiego czynu.
W trudnej chwili nie obawiaj się poprosić o pomoc!
Policjanci przypominają, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych.
Centrum Wsparcia to projekt Fundacji “Itaka”, realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z różnych powodów: śmierci, utraty pracy, rozwodu czy zaginięcia bliskiej osoby. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.
Centrum Wsparcia oferuje całodobową pomoc i wsparcie telefoniczne, a także możliwość kontaktu przez mail i czat. Dyżurni eksperci udzielają również informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc. Wszelkie informacje dostępne na stronie Liniawsparcia.pl. Znajduje się tam również bezpłatna aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.
[…] To już kolejna w ostatnim czasie próba samobójcza w Olsztynie. W sobotę 16 października olsztyńscy policjanci w ostatniej chwili powstrzymali 36-latka, który chciał powiesić się na wiadukcie kolejowym. […]
[…] to kolejna w ostatnim czasie próba samobójcza w Olsztynie. Przypomnijmy, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. […]