Naukowcy z UWM pomogli przygotować mazurską ekoaplikację

Wirtualny przewodnik powstał przy współpracy dr hab. Anny Biedunkiewicz i prof. Stanisława Czachorowskiego z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM. Aplikację #EkoApp można już bezpłatnie pobrać na smartfony.

Jak informuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, projekt „Zakorzenieni w przyrodzie – budowa eko-aplikacji dedykowanej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich” korzysta z dofinansowania o wartości 172 572,11 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG na lata 2014-2021 w ramach programu: Działania związane z ochroną środowiska i ekosystemów prowadzone przez NGO – Fundusz Małych Grantów.

Celem projektu jest w zwiększenie ochrony bioróżnorodności Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, przez podniesienie świadomości społecznej na temat ekosystemów i świadczonych przez nie usługach.

Partnerami aplikacji poza Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim są Miasto Giżycko i Mazurski Park Krajobrazowy.

Wirtualny przewodnik powstał przy współpracy dr hab. Anny Biedunkiewicz i prof. Stanisława Czachorowskiego z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM. Aplikację #EkoApp można już bezpłatnie pobrać na smartfony.

-– Jako naukowcy eksperymentujemy z edukacją nieformalną i nowymi metodami. Warto wszystkiego, co jest skuteczne, próbować. Współpracujemy ze studentami i absolwentami. Poprzez projekt „Spotkania z nauką” lub w czasie Nocy Biologów, jesteśmy widoczni jako wydział i uczelnia. Fundacja HumanDoc zgłosiła się do nas, gdy potrzebowała partnera merytorycznego do projektu aplikacji o Krainie Wielkich Jezior Mazurskich – mówi prof. Stanisław Czachorowski z Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska.

Dr hab. Anna Biedunkiewicz z Katedry Mikrobiologii i Mykologii UWM, dodaje, że wielu nauczycieli, z którymi współpracowali, już się zainteresowało tą aplikacją i udostępniło na swoich stronach informację o niej.

Stwierdzili, że bardzo chętnie ją polecą swoim uczniom. Być może będzie też wykorzystywana do wycieczek szkolnych, ponieważ część szkół chętnie organizuje wyjazdy edukacyjne. Myślę, że najbardziej zainteresowani mogą być uczniowie ze szkół średnich. Aplikacja może uczyć obserwowania, słuchania, analizowania, porównywania – uważa dr hab. Anna Biedunkiewicz z Katedry Mikrobiologii i Mykologii UWM,

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version