Konkurs “Inwestycja z perspektywą”: oddaj swój głos na projekty z Warmii, Mazur i Powiśla

Na siedem projektów z Warmii, Mazur i Powiśla można zagłosować w ogólnopolskim konkursie “Inwestycja z perspektywą”. Wybierane są w nim realizacje samorządowe dofinansowane z funduszy europejskich. 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 187 projektów zrealizowanych z dofinansowaniem unijnym przez jednostki samorządu terytorialnego ze wszystkich województw. Wygrają te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców zgłaszającego samorządu

Głosowanie potrwa do 10 lutego 2023 roku, natomiast laureatów poznamy 27 lutego 2023 roku. Organizatorem wydarzenia jest Serwis Samorządowy PAP, który realizuje konkurs w ramach projektu „Polityka Spójności w regionach” współfinansowanego przez Komisję Europejską. – Konkurs wygrają te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców zgłaszającego samorządu – informują organizatorzy z Serwisu Samorządowego PAP. – Wygrają te samorządy, na których projekt zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców według stanu na 1 stycznia 2022 roku podanej przez Główny Urząd Statystyczny.

Lista projektów

Olsztyn: Przebudowa i rozbudowa hali widowiskowo-sportowej Urania

Po zakończeniu rozbudowy hala Urania będzie mogła pomieścić dwa razy więcej widzów. Nowy obiekt zostanie oddany do użytku w 2023 roku, zatem w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Po zakończeniu projektu dotychczasowa pojemność pozwalająca na maksymalnie 2 000 – 2 500 miejsc zostanie podwojona do poziomu 4 045 miejsc w głównym obszarze, z dodatkowym 1000-em miejsc w hali treningowej i możliwością 1 000-ca miejsc stojących. Oznacza to zwiększenie liczby miejsc o około 100%. Boisko główne wykorzystywane będzie m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. W Hali będą też sale: podnoszenia ciężarów, judo, siłownia oraz zaplecze sanitarno-szatniowo-rehabilitacyjne. Całkowita wartość projektu: 190 367 692,06 zł

Ełk: Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w mieście Ełku

W ramach projektu zakupiono łącznie osiem nowoczesnych autobusów hybrydowych, co ma korzystny wpływ nie tylko na poprawę komfortu podróżowania pasażerów, ale również na utrzymanie ciągłości kursów. Zainstalowano również inteligentny system sygnalizacji wzbudzanej.

Gołdap: Urządzenie Nabrzeża Jeziora Gołdap

W ramach projektu „Urządzenie Nabrzeża Jeziora Gołdap” tuż obok gołdapskiej plaży miejskiej, powstał plac zabaw. Przebudowane zostały sanitariaty, kuchnia polowa i budynek wypożyczalni sprzętu pływającego. Boisko do siatkówki plażowej zyskało nową trybunę, a nabrzeże pomost. To inwestycja o wartości ponad 4,2 miliona zł. 

Lidzbark Warmiński (miasto): Budowa infrastruktury uzdrowiskowej

Teren inwestycji zlokalizowany jest między ulicami Żytnią i Leśną oraz na terenie Gminy Wiejskiej Lidzbark Warmiński (dwie działki w obrębie Łabno). W ramach zrealizowanej inwestycji wybudowano urządzenie uzdrowiskowe –  tężnię zewnętrzną z budynkiem technicznym, drogę dojazdową, toalety wolnostojące, wiatę śmietnikową, ciągi pieszo jezdne z promenada – ścieżkami pieszymi oraz miejscami postojowymi oraz plac zabaw wraz z wiatami rekreacyjnymi.

Lubawa: Utworzenie Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej na Zamku Biskupów Chełmińskich w Lubawie

Lubawskie Centrum Aktywności Społecznej zlokalizowane jest w Lubawie przy ul. Biskupów Chełmińskich. W ramach projektu przeprowadzono rewitalizację na terenie ruin zamku. Przywrócone zostały funkcje użytkowe piwnic byłego zamku w części południowej, wschodniej oraz częściowo północnej, które wraz z parterem odtwarzanej budowli zostały przystosowane do prowadzenia działalności społecznej i kulturalnej.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version