Jakość edukacji w Olsztynie zagrożona? Brak inwestycji w infrastrukturę oświatową stawia pytania

Musisz przeczytać

Olga Wolińśka
Dziennikarka z Olsztyna specjalizująca się w relacjonowaniu wydarzeń z regionu warmińsko-mazurskiego. Posiada bogate doświadczenie w pracy dla lokalnych i ogólnopolskich mediów. Dziennikarska pasja i zaangażowanie pozwalają jej na rzetelne i obiektywne relacjonowanie wydarzeń z Olsztyna i okolic.

Inwestycje w edukację są kluczowe dla rozwoju przyszłości młodych pokoleń. W Olsztynie, jednakże, brakuje funduszy na inwestycje w infrastrukturę oświatową. Tylko jedno z czterech zgłoszonych przedsięwzięć uzyskało zgodę na realizację, a pozostałe są “wstrzymane”.

Olsztyńskie samorządy wspierają finansowo edukację najmłodszych mieszkańców, jednak inwestycje w infrastrukturę oświatową pozostają wyzwaniem dla władz lokalnych. Kilka tygodni temu, do Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta wpłynął wniosek dotyczący planowanych inwestycji na terenie miasta, wśród których cztery dotyczyły infrastruktury oświatowej.

Z tych czterech zgłoszonych projektów, tylko jeden – przebudowa boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 18 im. Orła Białego – przeszedł do kolejnego etapu realizacji. W trakcie przetargu na wykonawcę, uczniowie uczęszczający do tej szkoły będą mogli cieszyć się nowym boiskiem już w kwietniu lub lipcu bieżącego roku.

Pozostałe trzy projekty, w tym pawilon dydaktyczny Zespołu Szkół Budowlanych i termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Wańkowicza, zostały wstrzymane na etapie dokumentacji projektowej. Wyjątkiem jest żłobek przy ul. Antonowicza, gdzie wydano pozwolenie na budowę, ale brakuje funduszy na realizację.

Dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich, Krzysztof Śmieciński, poinformował, że w 2023 roku Gmina Olsztyn nie planuje ogłoszenia przetargu na roboty budowlane w zakresie infrastruktury oświatowej. W budżecie miasta nie ma środków na realizację tych inwestycji, a możliwości pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych również są ograniczone.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 33 również zauważają problemy związane z infrastrukturą oświatową. Ich zdaniem, niedawno wyremontowana sala gimnastyczna nie jest wystarczająca do realizacji programowych zajęć z wychowania fizycznego. W odpowiedzi na te problemy, rodzice zorganizowali zbiórkę środków na remont łazienek i adaptację nieużywanego pomieszczenia na dodatkową salę gimnastyczną.

Władze Olsztyna muszą dążyć do zwiększenia środków na inwestycje w infrastrukturę oświatową, aby zaspokoić rosnące potrzeby uczniów i nauczycieli. Długoterminowe inwestycje w edukację i infrastrukturę oświatową są kluczowe dla zapewnienia lepszych warunków nauki, co z kolei wpłynie na rozwój młodych pokoleń i przyszłość całego regionu.

źródło: Olsztyn.com.pl

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wystraszona
1 rok temu

Pytanie – czemu za tej wstrętnej komuny mogła istnieć (i kwitnąć) przystań harcerska nad Krzywym a teraz została zlikwidowana… czemu kiedyś dbano o dzieci – ich edukację i sport a teraz Miasto itp. ma to w………….?

wpDiscuz
Exit mobile version