Ekonomista z UWM w radzie ONZ

Dr hab. Andrzej Buszko, prof. UWM z Katedry Finansów na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM został powołany do rady naukowej programu antykorupcyjnego ONZ. 

Prof. Buszko zasiądzie w radzie  polskiego oddziału Globalnej sieci kompaktowej ONZ. Jak informuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, to największa na świecie inicjatywa skupiająca zrównoważony biznes. Została powołania przez Kofi Annana – sekretarza generalnego ONZ w 2000 r. Zrzesza obecnie ponad 10 000 członków z całego świata. Jej misją jest mobilizowanie globalnego ruchu zrównoważonych firm oraz interesariuszy, aby uczynić świat bezpiecznym, sprawiedliwym i przyjaznym dla człowieka.

Rada naukowa polskiego oddziału Globalnej sieć kompaktowej Narodów Zjednoczonych liczy 15 członków. Oprócz prof. Buszki znajdują się w niej naukowcy lub pracownicy ze Szkoły Głównej Handlowej, WAT, Uniwersytetu Gdańskiego, UKSW, CBA, Uczelni Łazarskiego i OBWE.

Radę Naukową powołał Kamil Wyszkowski, dyrektor wykonawczy oddziału polskiego sieci. Jest ona jego organem doradczym w programie antykorupcyjnym. Rada koncentruje się m. in. na przygotowaniu wspólnych działań biznesu przeciwko korupcji. – Udział w tej radzie poczytuję sobie za wielki zaszczyt i docenienie mojego dorobku naukowego – podkreśla prof. Andrzej Buszko.

Najbliższe spotkanie rady odbędzie się na przełomie listopada i grudnia w Warszawie.

Celem naszych wspólnych działań jest wypracowanie polskiego standardu przeciwdziałania korupcji. Jednym z efektów wdrożenia tego standardu będą certyfikaty rzetelności firm wydawane przez polski oddział Globalnej sieci kompaktowej ONZ. Pozwolą one polskim firmom startować w przetargach organizowanych przez ONZ i UE – dodaje prof. Buszko.

Rada naukowa współpracuje z radą programową sieci. W jej skład wchodzą tuzy polskiego biznesu.

Dlatego członkostwo w tej radzie traktuję także jako okazję do nauki, do spotkania ze światem wielkiego biznesu i poznania jego punktu widzenia i oczekiwań – nie ukrywa nasz naukowiec.

Prof. Andrzej Buszko zajmuje się naukowo m.in. badaniami nad szarą strefą w gospodarce.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version