Chora nastolatka z Angoli leczyła się u znachora. Dopiero w Olsztynie operacja uratowała jej życie

Chirurdzy z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie podjęli się operacji 15-latki z Angoli. Stan jej żuchwy zagrażał życiu.

Nastolatkę do Olsztyna sprowadziła Fundacja Dzieci Afryki z siedzibą w Warszawie. Działa w Polsce od 15 lat. Finansuje pomoc dzieciom z krajów afrykańskich w ich miejscu zamieszkania.

Nastolatka miała leczyć się u szamana. Jednak choroba 15-latki jest tak poważna, że nie było możliwości, by uzyskała pomoc na miejscu.

Dlatego Fundacja Dzieci Afryki zwróciła się do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie z prośbą o podjęcie się leczenia dziewczynki.

Operacja już się zakończyła. Usunięto olbrzymi guz żuchwy.

Operację usunięcia guza i rekonstrukcji żuchwy przeprowadziły w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie dwa zespoły operacyjne pod przewodnictwem dr. n. med. Krzysztofa Dowgierda, kierownika Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, prof. dr. n. med. Łukasza Krakowczyka, specjalisty chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz światowej sławy prof. dr. hab. n. med. Adama Maciejewskiego, specjalisty chirurgii ogólnej, onkologicznej i plastycznej.

-Jestem dumny z tego, że jako ośrodek rozpoznawalny już na całym świecie jesteśmy w stanie pomagać wszystkim pacjentom, którzy się do nas zgłoszą – powiedział po zakończeniu operacji dr. n. med. Krzysztof Dowgierd. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu leczenia Cristiny. Mam nadzieję, że zabieg, który dziś przeprowadziliśmy, przywróci zdrowie i pozwoli żyć naszej pacjentce przez długie lata. Oczywiście z wielu powodów tego typu leczenie jest wieloetapowe i wielospecjalistyczne. Dziś wykonaliśmy pierwszy, główny etap tego leczenia.

Dyrekcja szpitala wyraziła zgodę na wykonanie operacji 15-latki z Angoli, a lekarze zgodzili się wykonać operację charytatywnie, zrzekając się swojego wynagrodzenia.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version