Plaża w Bartążku przeszła gruntowne przeobrażenie. Właśnie otwarto tam nietypową atrakcję turystyczną: Aromapark.
Wyboru koncepcji do realizacji dokonali mieszkańcy Bartążka na zebraniu wiejskim. Przemysław Piech, sołtys pokazał im wszystkie studenckie prace, a oni wybrali koncepcję Patrycji Radomskiej i Justyny Kamińskiej.
Rośliny o mocnych walorach zapachowych
– Zaprojektowałyśmy nie tylko ogród, ale także sposób zagospodarowania pozostałego terenu przy plaży pod względem rekreacyjnym i wypoczynkowym. W ogrodzie zaś zaproponowałyśmy rośliny rodzime lub takie, które już się u nas rozpowszechniły – wyjaśniała wtedy Patrycja Radomska.
Prace właśnie zostały zakończone i nastąpiło oficjalne otwarcie Aromaparku.
– Ważnym elementem tej inwestycji są rośliny o mocnych walorach zapachowych – podkreśla Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda – Chodzi m.in. o róże, tawuły czy szałwię. Pieniądze na urządzenie Aromaparku w Bartążku, zostały pozyskane w ramach projektu “Ochrona zasobów przyrodniczych gminy Stawiguda”.
Na jego realizację przeznaczono również środki z budżetu gminy Stawiguda.
– Jeśli zastanawiacie się, czy pieniądze z Unii Europejskiej naprawdę są nam potrzebne, to idealnym przykładem będzie ten otwarty przepiękny Aromapark nad Jeziorem Bartąskim w Gminie Stawiguda – napisał na swoim profilu społecznościowym Marcin Kuchciński, wicemarszałek województwa, który uczestniczył w otwarciu tej atrakcji.
W Bartągu też nietypowy park
Przypomnijmy, że pod koniec 2022 roku po sąsiedzku w Bartągu wybudowano ogród sensoryczny. To również inwestycja gminy Stawiguda. Głównym jego elementem i atrakcją jest ścieżka o zróżnicowanej nawierzchni, tzw. sensoryczna, która stymuluje rozwój młodszych dzieci i pomaga poznawać otaczający je świat.
Powstał amfiteatr z prawdziwego zdarzenia. Odnowione zostały także boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Ustawiony został stół do gry w piłkarzyki.
plaża większa od kałuży
Jedź nad morze malkontencie.